Vyučovanie hry na 5str. banjo a spevu.

Individuálne výučovanie:
Skupinové výučovanie a workshopy:
Konzultácie:
Tvorba tabulatúr:Učiť sa hrať na banjo je ako ísť cez železničný tunel. Najskôr doň iba nakúkate, potom dlho idete po tme, potkýnajúc sa o koľajnice, pražce a kamene, často rozmýšľate nad návratom a naviac vás kedykoľvek môže zraziť proti idúci vlak čo sa z ničoho nič vynorí z tmy. Ak ale pôjdete vytrvalo stále ďalej a budete mať aj trocha šťastia, nakoniec uvidíte na opačnom konci tunela svetlo. Najskôr iba nejasné slabé, no keď pôjdete stále za ním tak vás nakoniec oslní v plnej sile keď z toho tunela nakoniec na opačnom konci vyjdete. Ale pozor, môže aj oslepiť. Preto je vždy dobré ak vás tým tunelom niekto sprevádza s lampášom, čo vás upozorní na tie, kamene a bude varovať pred prudkým svetlom na konci.
Na tejto stránke nájdete informácie o možnosti konzultácii či výuky hry na 5str. banjo ak o ňu máte záujem. Tak isto o možnosti vypracovať skladbu, tabulatúru, alebo produkciu.
Najlepšie je ale ma priamo kontaktovať emailom na alebo mi napíšte cez formulár v kontakte.

Individuálna výuka a konzultácie.

Chcete sa naučiť hrať na banjo, ste začiatočník (začiatočníčka) akéhokoľvek veku a neviete ako na to, alebo sa chcete vyvarovať chybám ?
Hráte už nejakú dobu, ale máte pocit, že ste v slepej uličke ?
Hráte už nejakú dobu, ale chcete sa vyvarovať chybám a dostať sa ďalej ?
Alebo chcete jednoducho niekoho kto vás bude viesť ?
Tak potom ste tu správne.
Učím už od roku 1989 a vychoval som mnoho dnes úspešných a výborných banjistov z ktorých viacerí dnes patria k špičke na Slovensku i v Čechách a sú medzi nimi aj taký čo dokonca úspešne pôsobili aj nejakú dobu v USA. V roku 1992 napísal a v roku 1995 som vydal svoju prvú a úspešnú učebnicu hry na banjo a nedávno som dokončil svoju štvrtú učebnicu. A teraz pracujem na piatej. K tomu som zostavil päť zborníkov tabulatúr a na ÝT nájdete mnoho mojich výukových video lekcii ako aj videa z koncertov mojich kapiel.
Ponúkam vám jednak jednorázové konzultácie, ale hlavne individuálnu pravidelnú výuku buď v Bratislave face to face, alebo aj online cez napríklad Skype kdekoľvek na Slovensku i v Čechách.
Je naozaj obrovské plus mať niekoho hlavne skúseného kto vás pri vašej hre bude viesť a bude vám vedieť poradiť, vysvetliť, opraviť a vyvarovať vás pred chybami. A je jedno či chcete hrať iba tak pre seba s kamarátmi nikde pri ohni, alebo s vlastnou kapelou na javisku. Ako aj to či chcete hrať bluegrass, country, folk či trampskú hudbu.
Vyučujem hlavne 3-prstovú ( Scruggs ) techniku a všetko čo k nej patrí vrátane melodiky a single stringu. Ak chcete vás ale viem zasvetiť aj do 2-prstovej techniky a techniky clawhammer.


  Kontaktujte ma cez email , alebo mi napíšte cez formulár v kontakte. Dozviete sa všetko čo potrebujete vedieť o možnostiach a podmienkacfh.


Skupinová výuka.

Rovnako ako individuálnu výuku ponúkam aj skupinovú výuku na workshopoch, dielňach, alebo podujatiach zameraných na akustickú hudbu v duchu bluegrassu, country, folku a trampskej hudby. Rovnako aj online skupinové workshopy cez internet.
Aj v tomto prípade je najlepšie ma kontaktovať cez email , alebo mi napíšte cez formulár v kontakte .Konzultácie cez email:


Je možné v prípade potreby riešiť jednorázové konzultácie aj na princípe emailu. Napríklad posúdenia poslanej vašej nejakej nahrávky či video sekvencie, alebo naopak rady na určitú tému napríklad aj s ukážkou, vídeo sekvenciou, či zabulatúrou cez email. Aj v tomto prípade je najlepšie ma kontaktovať cez email , alebo mi napíšte cez formulár v kontakte .Vypracovanie skladby, tabulatúra, zaranžovanie, produkcia a pod.

Ak potrebujete zaranžovať nejakú skladbu, stiahnúť skladbu z nahrávky, alebo vypracovať k skladbe tabulatúru ( PDF, GTP )
ak k skladbe potrebujete vytvoriť mp3 doprovod na cvičenie či nahrávanie sa,
ak hľadáte niekoho kto bude produkovať váš projekt
skomponuje skladbu pre váš projekt a podobne, prosím kontaktujete ma cez email , alebo cez formulár v kontakte


Poznámka:
Na všetky texty, články, grafiku, obrázky, ako aj tabulatúry, texty piesní a midi umiestnené na tejto stránke sa vzťahujú autorské práva a nesmú byť bez súhlasu autora ani ako celok a ani ako ich časť umiestnené na iných stránkach, či publikáciach, použité v prednáškach, alebo ako učebný, alebo výkladový materiál a aj akokoľvek ďalej šírene a kopírované.. Porušenie tohoto pravidla je považované za porušenie autorského zákona.
(c) Ján Bratinka 1992 - 2024